Pałac w Zatoniu ze złotą PINEZKĄ

Złote Pinezki 2023 w Polsce **rozdane . Nowy trend ...  Wyjątkowe miejsca kultury wskazane przez Google Maps.
 http://zlotepinezki.pl
Użytkownicy i użytkowniczki Map Google najwyżej w województwie lubuskim ocenili Pałac w Zatoniu, który uzyskał ocenę 4,8 i zgromadził ponad 2 tysiące opinii.
Lubuska Regionalna Organizacja Turystyczna LOTUR GRATULUJE 

NAJLEPIEJ OCENIANE ZAMKI I PAŁACE W POLSCE

Złote Pinezki

Złote Pinezki to nagrody dla najlepiej ocenianych miejsc w Polsce.

Są przyznawane na podstawie tysięcy opinii z pierwszej ręki, które użytkownicy i użytkowniczki Map Google publikują każdego dnia.

W tym roku wyróżniono 16 wyjątkowych zamków i pałaców, po jednym w każdym województwie.

Ruiny XVII-wiecznego pałacu są główną atrakcją Parku Książęcego Zatonie - 52-hektarowego zrewitalizowanego parku krajobrazowego, znajdującego się w Zielonej Górze. Oprócz niego, na terenie założenia pałacowo-parkowego znajduje się oranżeria z kawiarnią, Świątynia Różana na wzgórzu widokowym z grotą romantyczną oraz dwa stawy. Park przeszedł ogromną metamorfozę za sprawą rewitalizacji, która miała miejsce w latach 2018 – 2020. To właśnie wtedy ruiny pałacu zostały zabezpieczone, odbudowano również budynek oranżerii oraz inne obiekty architektury parkowej.

Postacią, która jak magnes przyciąga turystów do tego miejsca, jest księżna Dorota de Talleyrand – Périgord. To ona będąc  jedną  z najbardziej rozpoznawalnych kobiet w XIX-wiecznej Europie przebudowała barokowy dwór na klasycystyczny pałac, który uczyniła swoją letnią rezydencją. Zwiedzanie kompleksu pałacowo-parkowego w Zatoniu jest możliwe przez całą dobę. Warto przyjechać tam również po zmroku, aby podziwiać kolorową iluminację pałacu. Na terenie Parku Książęcego organizowane są różne formy aktywności kulturalnej, m. in. koncerty, spektakle teatralne, spotkania autorskie, wernisaże, wystawy oraz festyny rodzinne ściągające mnóstwo odwiedzających. To one sprawiają, że park jest nie tylko popularnym miejscem wypoczynku, ale i przestrzenią kultury cieszącą się uznaniem mieszkańców miasta i regionu.

 

Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Urzędu Marszałkowskiego województwa lubuskiego